5 põhjust gaasikütte asendamiseks õhkvesi-soojuspumbaga

Kui gaasiküte on muutunud üheks kulukamaks kütteviisiks, siis õhk-vesisoojuspump on täna ja ka tulevikus üks säästlikum viis kütmiseks. Õhk-vesi soojuspump loob sama meeldiva sisekliima, kuid veelgi mugavamalt ning selle kasutuselevõtt ei nõua suuri investeeringuid. Siin on 5 veenvat põhjust, miks gaasiküte õhk-vesi-soojuspumba vastu välja vahetada.


1. Oluliselt madalamad küttekulud 

See on kindlasti kõige suurem eelis õhk-vesi-soojuspumba kasutuselevõtul. Võtame näiteks

keskmise, 120-ruutmeetrise eramaja. Kui gaasikütte puhul oli maja viimase talvise poolaasta

keskmine küttearve 600 € kuus, siis õhk-vesi-soojuspumbaga oleks see olnud 3 korda väiksem – 200 € kuus.


2. Lihtne ja kiire asendus

Säästlikuks kütteks tuleb gaasikatel lihtsalt asendada õhk-vesi-soojuspumbaga. Enamik

gaasiküttel elamisi kasutab kas radiaator- või vesipõrandakütet. Süsteemis liikuvat küttevett

soojendab gaasikatel, mis nüüd asendatakse lihtsalt säästliku õhk-vesi-soojuspumbaga.

Vajadusel lisatakse tsirkulatsioonipump ja akumulatsioonipaak ning juhul, kui gaasikatel teeb ka sooja tarbevett, asendatakse ka soojaveeboiler.


3. Investeering tasub end kiirelt

Kalli gaasikütte väljavahetamise puhul on igakuine kokkuhoid suur. Umbes 120-ruutmeetrisele majale sobiv õhk-vesi-soojuspump maksab suurusjärgus 4000 eurot. Koos kõigi vajalike lisade, uue tarbeveeboileri ja paigaldusega kulub vahetusele kun 6500 eurot. Õhk-vesi-soojuspumba tööiga on keskmiselt 15 aastat ning pärast seda, kui investeering on end 5 aastaga ära tasunud, võib ülejäänud 10 aastat nautida kütmisel mitmekordset rahalist võitu.


4. Soojuspump sobib pea igasse elamisse

Sinna, kus on olnud gaasiküte, sobib ka säästlik õhk-vesi-soojuspump – korterist ridaelamu või eramajani. Kõige kuluefektiivsem on see ridaelamute ja eramajade puhul, mille suurus algab 80–100 ruutmeetrist, ülempiiri pole. Korteri puhul tuleb arvestada pikema investeeringu tasuvusajaga ning sellega, et erinevalt gaasikatlast on õhk-vesi-soojuspumba puhul vajalik paigaldada fassaadile ka väline osa, mis nõuab teiste korteriomanike nõusolekut ja võib seetõttu osutuda keerukamaks.


5. Säästab keskkonda, on turvaline ja kasutajasõbralik

Säästlikkus on õhk-vesi-soojuspumba tuumaks – see on üks keskkonnasäästlikumaid kütteviise ja seda arendatakse aina efektiivsemaks. Näiteks kasutatakse uutes pumpades

keskkonnasõbralikku R32-külmaainet, mis võrreldes varasemaga on 3 korda väiksema mõjuga keskkonnale. Õhk-vesi soojuspumbaga ei kaasne ka turvariske: kõige halvem, mis saab juhtuda, on see, et maja on külm. Süsteemid on lekke- ja tuleohutud, nende tööd saab monitoorida nutiseadmete kaudu ning soovi korral kas või reaalajas energiatarbimist jälgida.


Kui soovid hinnangut, millised kulud ja kasud on üleminekul gaasiküttelt õhk-vesi soojuspumbale, võta ühendust meie küttespetsialistidega +372 601 0295 – esmase hinnapakkumise ja kalkulatsiooni jaoks piisab lühikesest telefonikonsultatsioonist.


Sarnased artiklid
5 põhjust gaasikütte asendamiseks õhkvesi-soojuspumbaga