Maasoojuspumbad

Sellel lehel leiate korduma kippuvad küsimused maakütte kohta.

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastust, siis klõpsake siia, et küsida eksperdilt.


Kuidas toimib maasoojuspump?


Pinnases ja aluspõhjas on salvestatud soojusenergiat, mida saab kasutada kütteks maasoojuspumba abil. Erinevate maakihtide temperatuur püsib kogu aasta muutumatuna ja mida sügavam kiht, seda kõrgem on temperatuur. Tavaline on puurida 120-240 m sügavuseni, kus temperatuur püsib umbes 2-8 °C juures.


Puurauku asetatakse kaks toru, mis on alt kokku keevitatud. Torustikus on mittekülmuv vedelik, mis tõstetakse maja soojuspumpa, kus maa seest vedelikku kogutud soojusenergia vabaneb. Kui vedelik on soojuspumbas jahtunud, suunatakse see tagasi puurauku, kus ta uuesti kogub endasse soojusenergiat.


Maasoojuspump on kinnine süsteem ja seetõttu ei puutu antifriisiga vedelik kunagi ei kokku põhjaveega.


Millal tasub hankida endale maasoojuspump?


Maaküte sobib nii väiksematele kui ka suurematele majapidamistele, mille energiatarbimine on keskmine või suur. Maaküttel on kõrge esialgne maksumus, kuid perspektiivis säästab see teie raha vähendades energiatarbimist. Kui teil on praegu elekterküte või väike energiatarbimine, siis ei anna maaküte teile nii suurt säästu, et investeeringu tasuvusaeg oleks majanduslikult atraktiivne.


Kui palju saab maaküte vähendada minu energiatarbimist?


Maakütega võite säästa oma energiatarbimisest kuni 80%.


Kas ühest ja samast puuraugust võivad saada soojust mitu majapidamist?


Tehniliselt, jah. Kuid siis tuleb puurida sügavam puurauk, et genereerida energiat piisavalt kõigile leibkondadele. Vastasel juhul on oht, et ei saada kätte piisavat kogust energiat. Kui ei ole võimalik puurida piisavalt sügavale, võib olla vajadus mitme puuraugu järele olenemata majapidamiste arvust.


Millal on kõige parem puurida puurauke ja paigaldada maakütet?


Piirangud tegelikult puuduvad, maakütet võib paigaldada igal aastaajal.


Milline on puuraugu aktiivne sügavus?


Aktiivne puurimissügavus on kaljupinnase alguses ja allapoole. Iga 20 meetri puurimise kohta saab harilikult ammutada ca 1 kW soojusenergiat, kuid need arvud võivad erineda puurauguti.


Kuidas ma saan kõige paremini mõõta puurkaevust saadavat energiat?


Hankige abi teie pumba paigaldajalt. Paigaldajate ja puurijate arvutuste hõlbustamiseks saab alla laadida arvutusprogrammi.


 

Klienditugi
Maasoojuspumbad