Õhk-vesi-soojuspumbad

Sellel leheküljel leiate korduma kippuvad küsimusi õhk-vesi-soojuspumpade kohta.

Kui te ei näe oma küsimusele vastust, siis klõpsake siia, et küsida eksperdilt.


Kuidas toimib õhk-vesi-soojuspump?


Õhk-vesi-soojuspump ammutab soojust välisõhust ning annab ssoojuse edasi radiaatoritele ja/või põrandaküttele teie kodus. Õhk-vesi-soojuspump tagab teile ka sooja kraanivee.


Kas õhk-vesi-soojuspump saab vähendada minu energiatarbimist?


Kindlasti. Õhk-vesi-soojuspump võib vähendada energiakulu kuni 70%.


Millal tasub hankida endale õhk-vesi-soojuspump?


Õhk-vesi-soojuspump sobib hästi majadesse, kus on vesiküte vastavate radiaatoritega. Õhk-vesi-soojuspumbad on kohandatud erineva suurusega elu- ja teistele ruumidele, kuid pumpade välisosa on alati sama suurusega.


Olenevalt piirkonna konkreetsetest ilmaoludest ja võimalusest kasutada suuremat maa-ala võib maaküte pakkuda sarnast või paremat investeeringu tasuvust võrreldes õhk-vesi-soojuspumbaga.


Kas õhk-vesi-soojuspumpad on kõik ühte tüüpi?


On kaks erinevat tüüpi õhk-vesi-soojuspumpasid: “sisse/ välja” või “reguleeritava kiirusega” tüüpi soojuspumbad. “Sisse/välja”-soojuspumpadel on põhimõtteliselt ainult kaks režiimi: väljalülitatud või sisselülitatud. Reguleeritava kiirusega pump muudab aga pidevalt oma võimsust vastavalt vajadusele.


Võite võrrelda neid kahte liiki kahe erineva autoga, mis liiguvad punktist A punkti B. “Sisse/välja”-auto kiirendab kuni 100 km/h ja seejärel veereb nii kaugele kui võimalik. Peatudes annab see uuesti gaasi kuni on saavutatud kiirus 100 km/h ja kordab seda, kuni on jõudnud punkti B.

Inverterauto määrab kiiruseks 50 km/h ja hoiab püsivat kiirust, kuni jõuab punkti B.


Inverteri tüüpi õhk-vesi-soojuspumba peamisteks eelisteks on see, et teile on tagatud väiksem energiatarve, ühtlasem siseruumide temperatuur ja soojuspumba pikem tööiga.


Kas omab tähtsust see, millised on seadmed vee soojendamiseks?


Jah, eriti arvestades nende tõhusust ja seisukorda. Seadmete soojalekked sunnivad soojuspumpa sooja vee saamiseks rohkem tööd tegema ja seeläbi kulutavad rohkem energiat.


Miks õhk-vesi-soojuspumba välisosa all tekib kerge jäätumine?


Välisosa all võib moodustuda väikeses koguses jääd, sest õhk-vesi- soojuspump sulatab end mitu korda päevas. Selle tulemusel vesi tilgub välisosa all asuvasse kogumisanumasse ja külmub miinuskraadide juures. Vältimaks jää teket võib vett sealt regulaarselt eemaldada.


Mis on soojuspumba kasutegur ehk soojustegur (COP) ?


Soojuspumba tõhusust väljendab soojuspumba soojustegur (COP – Coefficient of Performance ). COP näitab mitu korda annab seade rohkem soojusenergiat võrreldes kulutatud elektrienergiaga.

Klienditugi
Õhk-vesi-soojuspumbad