Maasoojuspumba hind koos paigaldusega

Maasoojuspump on nutikas valik majja! Maasoojuspump kasutab ruumide kütteks ja tarbevee soojendamiseks maasse salvestunud soojust. Maasoojuspump on parim valik just suuremasse eramusse, mille ümber on piisavalt vaba maapinda, kuhu saab maasoojuspumbaga kollektori paigaldada.

Maasoojuspumba paigaldus


Maasoojuspumba paigaldus tuleb tellida professionaalselt ja usaldusväärselt ettevõttelt. KliimaMarket pakub erinevas valikus maasoojuspumpasid ja pakub võimalust leida parim maasoojuspumba paigaldaja.


Kui teiste soojuspumpade paigalduse saab tehtud ühe päevaga, siis maasoojuspumba paigaldus on aeganõudvam ja võib võtta 3-5 päeva.


Kuidas toimub maasoojuspumba paigaldus?


Maasoojuspumba paigaldust viivad läbi antud valdkonna eksperdid, kindlasti tuleb tellijana veenduda, et pakkuja ja teostaja on valdkonnas professionaalid.


Paigaldustööd sisaldavad järgmiseid etappe:


Kollektori paigaldus:

Esimene samm on paigaldada nn maatoru maa sisse. 1-ruutmeetrilise pinna kütmiseks tuleb paigaldada 3 meetrit kollektorit. Sõltuvalt maakollektori pikkusest saab arvestada ka kollektori paigalduseks kuluva aja, mis tavaliselt on umbes 1-3 päeva.


2. Maasoojuspumba paigaldus ja ühendamine kollektoriga.


3. Maakütte kollektori täitmine külmakandjaga, ülejäänud süsteemi täitmine soojakandjaga


4. Seadistamine ja kontrollimine


Maasoojuspumba paigaldus aga eeldab ka eeltööd ehk vastavate algandmete mõõdistust. Enne maasoojuspumba paigaldust on oluline teada, milline on pinnase soojusjuhtivus, niiskusesisaldus jms näitajad. Vastavalt mõõdistustele saab välja arvestada veelgi täpsemalt, kui pikka maakollektorit on vaja paigaldada, sest selle kogupikkus sõltub nii küttepinnast majas kui ka niiskusesisaldusest pinnases.


Milline on maasoojuspumba hind koos paigaldusega?


Maasoojuspumba hind sõltub seadmest, mida valitakse. Hinnad ulatuvad kuni umbes 7 900 euroni ja sõltuvad eelkõige seadme võimsusest ja funktsioonidest.


Maasoojuspumba paigalduse hind sõltub eeskätt paigaldustööde keerukusest ja ajakulust. Maakollektori hind on umbes 3 eurot meeter, mida kulub 120-ruutmeetrilise pinna kütmiseks kokku 360 meetrit, mis teeb ainuüksi maakollektori hinnaks enam kui tuhat eurot.


Keskmise maasoojuspumba hind koos paigaldusega on umbes 8 000 kuni 9 000 eurot sisaldades maasoojuspumba paigaldust, materjale kui ka maasoojuspumpa.


Küsi personaalset pakkumist KliimaMarketi ekspertidelt – võta meiega ühendust!