Maakütte hind: süsteem, maasoojuspumbad, torud ja puurauk

Maakütte on hea valik suure eramu põhikütteks. Maaküte põhineb maapinda salvestunud soojusenergia kogumisel ja selle kütmiseks ning tarbevee soojendamiseks kasutamisel.

Maasoojuspump on väga säästlik küttesesüsteem, mis hoiab küttekulud madalad ja toob soojuse tuppa keskkonnasõbralikult.


Kui palju maksab maaküte?


Maasoojuspumba paigaldamine eeldab suures ulatuses vaba maapinna olemasolu: umbes 3,6 m2 vaba maapinda on vaja üheruutmeetrilise ruumi osa kütmiseks. Maapinda paigaldatakse maaküttekollektor, mis on vajalik soojusenergia kogumiseks maapinnast.


Maaküte eeldab väga suuri ehituslikke eel- ja paigaldustöid, mistõttu on väga oluline arvestada ka maasoojuspumba seadme maksumusele juurde ka paigalduse hind.


Maakütte – hind koosneb järgnevast:

  • maasoojuspumba hind;
  • maakütte toru hind;
  • paigaldustööde maksumus (puuraugu kaevamine, ehitustööd ja -materjalid jne).


Maakütte toru hind sõltub kogu vajalikust pikkusest – 1m hind on umbes 3€. Maakütte toru pikkus võib suuresti varieeruda 250 m -750 m vahel. Täpse maksumuse koostab ekspert ehitusprojekti koostamise käigus.


Maasoojuspumba hind sõltub seadme võimsusest, kasuteguri suurusest, energiaklassist, tootjast jpm. KliimaMarket pakub uusi CTC maasoojuspumpasid hinnaga umbes 5 300 – 5 800€.


Maakütte hind, paigaldus ehk kogumaksumus on kokku umbes 8 000€ sõltuvalt paigalduse keerukusest ja konkreetsest seadmest. Tutvuge pakkumistega meie tootelehel.


Maakütte hind tundub küll esialgu kõrge, kuid selle tasuvusaeg on see-eest lühike. Maasoojuspump ei sõltub välistemperatuurist nagu teised soojuspumbad ja toodab kütteks ning soojaks tarbeveeks aastaringselt soojust.


Maakütte täpse hinna välja selgitamiseks on vaja konsulteerida ekspertidega. KliimaMarket pakub professionaalset konsultatsiooni ja projektijuhtimist maasoojuspumba paigaldamiseks. Võtke meiega ühendust.