Uue konditsioneeri paigaldus kodus

Konditsioneer tuppa palavateks ilmadeks! Konditsioneer hoiab siseruumide kliima stabiilsena ja on eriti vajalik kõikides ruumides, mis palavate ilmadega lähevad umbseks ja väga kuumaks. Kui olete soetanud konditsioneeri, siis kuidas ja kuhu on kõige mõistlikum see paigaldada?

Kuhu paigaldada konditsioneer?


Konditsioneere on erinevat liiki ja sõltuvalt seadme liigist tuleb see vastavalt selle olemusele ka paigaldada.


Kõige levinumad on järgmised mudelid: seina-, lae-, põranda- ja mobiilne mudel. Elu- ja kortermajades on levinud ka kanal-tüüpi mudelid, mis on paigaldatud ripplae taha, keldrisse või mõnesse muusse mittenähtavasse kohta. Selle mudeliga juhitakse õhku kanalite kaudu erinevates ruumides, mistõttu võimaldab kanal-tüüpi mudel mitme toa jahutamist.


Seinamudel on kõige levinum konditsioneer tuppa. Seinamudeli eeliseks on hind ja lihtne paigaldus. Konditsioneeri paigaldamiseks on vaja maksimaalselt 1-ruutmeetrilist vaba seinapinda, kuhu asetada mudel. Mudeli asukoha valikul tuleb arvestada ka sellega, kuidas seade ruumis õhu liikuma paneb ja kas õhul on võimalik jõuda ka teistesse tubadesse.


Põrandamudelit kasutatakse palju erinevates restoranides ning ööklubides. Selle mudeli puhul on siseosa asetatud põrandale ning õhk suunatakse ühte suunda korraga.


Laemudel on levinud büroohoonetes kui ka elumajades. Laemudel võimaldab kasutada kõrgema võimsusega konditsioneere, mis paigaldatakse lakke.


Mobiilne mudel on kõikidest liikidest mugavaim. See ei vaja spetsialisti poolt paigaldamist ning on liigutatav erinevatesse ruumidesse. Soe õhk juhitakse ruumist spetsiaalse toru kaudu välja, mis on üldjuhul ühendatud akna või ventilatsioonitoruga.Mobiilse mudeli nõrgaks küljeks on selle valjus: tegemist on kõige mürarikkama konditsioneeriga.


Soetage kliimaseade tuppa ja naudi head sisekliimat ka suvel!