Parim õhuniisutaja - milline õhuniisutaja valida

Oma esimese õhuniisutaja soetamisel soovitame eelkõige silmas pidada nelja põhilist faktorit - disain, hind, funktsionaalsus ja teie ruumi suurus. Kuna kasutajate soovid, elamispind ja disaini eelistused on individuaalsed, siis võib öelda, et parim õhuniisutaja on selline, mis täidab kõige enam personaalselt just sinu soove. Selles artiklis proovimegi välja selgitada, et millist õhuniisutajat valida.

Parim õhuniisutaja sobib kokku interjööriga

Tänapäeval täidavad õhuniisutid lisaks õhu niisutamisele ka sisustuselemendi rolli. Kui algselt olid õhuniisutajad pigem kohmakad ja suured, siis tänasel päeval on arendatud välja sadu erineva disainiga kauneid lahendusi. Omale sobiva leiab nii futuristliku smart home kui ka minimalismi austaja. Kui võrrelda Kliimamarket kodulehel müüdavaid õhuniisuteid, torkab samuti esimesena silma nende varieeruv väljanägemine. Lisaks kannavad õhuniisutid valgusallika eesmärki. Näiteks ka meil olemasolev Electrolux õhuniisutaja on varustatud meditatsiooni reziimiga, mis loob valgustusega mõnusa ja rahustava meeleolu. Õhuniisutaja valimine sõltub suuresti personaalsest maitsest. Kliimamarket pakub igale huvilisele tasuta konsultatsiooni, et tutvustada disaini ja funktsioone.


Õhuniisuti valimine ja selle hind

Õhuniisutajate hind sõltub sellest, et kui palju funktsioone, režiime, võimsust ja elektroonikat on sellele lisatud. Üldjuhul on odavamad niisutid ka väiksemad ning lihtsama disainiga. See tähendab, et sinna mahub vähem vett ja anumat tuleb sagedamini täita. Samuti on ka nende võimsus väiksem. Niisutite võimsust arvutatakse selle järgi, et mitu milliliitrit vett jõuab seade maksimaalselt ühe tunni jooksul õhku aurustada. Meie e-poes on see tähistatud just nii: Max Niisutus (ml/h).


Millist õhuniisutajat valida, kui eelarve ei ole probleemiks? Kallimatele seadmetele on lisatud rohkem põnevaid võimalusi. Näiteks meie kõige populaarsem niisutaja firmalt Electrolux on varustatud automaatse SMART-režiimiga, mis diagnoosib ruumis oleva õhu temperatuuri ning nende andmetega korrigeerib ta niiskuse taset ja aurustumise intensiivsust. Samuti on seadmele lisatud juba eelnevalt mainitud meditatsiooni režiim, mis on suurepärane mõnusa meeleolu loomiseks.

Milline õhuniisutaja valida kui esmatähtis on mitmekülgne funktsionaalsus

Kui eelnevates lõikudes rääkisime automaatsest SMART ja meditatsiooni režiimist, siis selles peatükis tutvustame lähemalt ka teisi lisafunktsioone. Näiteks on suurt populaarsust leidnud lapserežiim BABY, mis tuvastab optimaalse niiskuse taseme vastsündinutele ja lastele kuni 5 aastat. Lisaks aktiveerib BABY 4-käigulise auruga steriliseerimise süsteemi. Selle tehnoloogia nimetus on Bio-Corp +. Kui peres on aga väikeseid lapsi, siis soovitame  kindlasti enne ostu välja selgitada, et milline õhuniisuti on varustatud just selle funktsiooniga. Samuti pakuvad meie Electrolux seadmed kauni disainiga ilmajaama režiimi - smart ekraanile kuvatakse hetkel ruumis olev niiskuse tase ja õhutemperatuur. See on aktiivselt toimiv funktsioon, mis töötab ka seadme ooterežiimi ajal. Kõiki neid sätteid on võimalik muuta puutetundlikult ekraanilt.

Õhuniisutaja valimisel arvesta oma ruumi suurusega

Õhuniisutaja ostmisel peab kindlasti silmas pidama ruumi suurust, mida soovid niisutada. Ruutmeeter on üks kõige tähtsamaid faktoreid, millele tähelepanu pöörata. Liiga vähe niiskust toas võib muuta su naha kuivaks või isegi panna selle sügelema. Liigne niiskus võib aga aidata kaasa hallituse tekkele. Üldiselt kui tuba tundub niiske või akna peal on näha kondentsi, siis on toas kindlasti liiga palju niiskust. Niisutajate tootjad on andnud välja ametlikud andmed, et mis suurusega toa jaoks kindel mudel kõige paremini sobib. Näiteks kliimamarket veebipoes on õhuniisutajate juures see faktor toodud välja just sellisel kujul: “Ruumipind: 50/125 (m2)”. Uute mudelite puhul ei ole vaja karta liigse niiskuse teket, kuna võimekad sensorid tunnetavad õhu niiskuse taset automaatselt. Siiski tasub rohkem tähelepanu pöörata liiga suure ruumi niisutamisele, võib juhtuda, et väiksem seade ei ole selleks piisavalt võimas.

Millist õhuniisutit osta sõltub eelkõige kasutaja soovidest ja vajadustest. Loodame, et selle artikli abil tegime sobiva seadme välja valimise lihtsamaks. Kliimamarket soovib tervislikku ja allergiast vabat elustiili!