Õhukonditsioneer – hea sisekliima suveks

Kevadel ja suvel muutuvad ilmad soojemaks – suur kütteperiood lõppeb ja siseruumid on piisavalt soojad tänu kõrgele välistemperatuurile. Liiga soe tuba võib muutuda umbseks ja väga palavaks ka meie kliimas. Ideaalne on, et aastaringselt on tubades keskmine temperatuur umbes 21-22 kraadi sõltuvalt toast. Suviselt palaval perioodil muutub sellise temperatuuri saavutamine keeruliseks, kuid mitte võimatuks.

Kõige parema sisekliima tagab õhukonditsioneer, mis puhastab, värskendab ja jahutab siseruumide õhku.


Miks valida õhukonditsioneer?


Õhukonditsioneer on ainuõige valik siseruumide õhu värskendamiseks ja jahutamiseks. Erinevate funktsioonide abil saab ka õhukonditsioneeriga vähendada õhuniiskust ruumis ning ebameeldivat lõhna, nagu näiteks toidulõhna. Kõikvõimalikud funktsioonid sõltuvad seadme valikust – vali õhukonditsioneer siit.


Sisetemperatuur õhukonditsioneeriga

Sõltuvalt erinevatest seadmetest on võimalik konditsioneeriga reguleerida sisetemperatuuri vahemikus 16-30 kraadi. Mõned konditsioneerid suudavad ka siseruume kütte, sellist tüüpi õhukonditsioneere nimetatakse inverter-tüüpi seadmeteks.


Eesti kliimas on kasulik valida inverter-tüüpi seade, sest siis on tagatud ideaalne sisekliima nii suvel kui ka talvel.


Õhukonditsioneer – millist valida?


Seadme valik sõltub inimese soovidest – kas soovitakse inverter-tüüpi seadet või lihtsalt tavalist seadet, mis värskendab ja jahutab siseruume palaval ajal. Samuti on oluline pöörata tähelepanu ruumi planeeringule, suurusele ja soovitavale kasutusintensiivsusele.


Keskmiselt peab konditsioneer vastu umbes 10 aastat – sõltub paljuski sellest, kui intensiivselt kasutatakse ja kuidas seadet hooldatakse. Pikaajalise vastupidamise tagab õige seadme valimine – oluline on just eelkõige sobiv võimsus. Liiga madala võimsusega seadet tuleb väga tihedalt kasutada ja seetõttu lüheneb selle kasutusiga.


Õige seadme valimiseks tuleb pöörduda spetsialistide poole – võta meiega ühendust ja leiame parima mudeli teie koju!