Õhksoojuspumbad Tartus

Õhksoojuspump on sobilik kliimaseade kütteallikaks korteritesse, eramutesse kui ka büroohoonetesse. Õhksoojuspumbad Tartus on populaarsust kogumas puitmajade piirkondades, kuna sobivad väga hästi alternatiivseks kütteseadmeks puuküttega hoonetesse. Õhksoojuspump korteris või elumajas hoiab talvisel perioodil, kui ei jõua pidevalt kütta, stabiilse sisekliima.

Õhksoojuspumbad töötavad automaatselt kogu perioodi, mil see on sisse lülitatud. Erinevaid funktsioone ja temperatuuri regulatsioone on võimalik lihtsalt muuta seadme puldiga kui ka vastava mobiilirakendusega. Mobiilirakendusega ühendatud soojuspump on reguleeritav ka kodust eemal olles – see võimaldab nutikat kütmist igalt poolt.


Soojuspumbad Tartus on tihtipeale paigaldatud miljöövöörtuslikku linnaosasse, kus rakenduvad erinõuded õhksoojuspumba paigalduseks. Soojuspumba paigaldamine miljööväärtuslikul alal paiknevale hoonele näeb ette kortermajade puhul ühistu nõusolekut ja kooskõlastust kohaliku omavalitsusega, kes vajadusel kinnitab soojuspumba paigalduse ka Muinsuskaitseametiga.


Kõik soojuspumbad Tartus kui ka mujal Eestis peavad saama positiivse nõusoleku omavalitsuselt, et saada lõplik paigaldamise luba.


Õhksoojuspumba paigaldus, kliimaseadmete remont Tartus

Soojuspump tuleb alati lasta paigaldada eksperdil, kes on läbinud vastava koolituse. KliimaMarket pakub kvaliteetset soojuspumba paigaldust Tartus ja mujal Eestis.


Õhksoojuspumba paigaldus võtab aega umbes 1 päeva, kuid sõltub suuresti hoone eripäradest ja vajalikest ettevalmistustest. Standardpaigaldus, mis sobib paljude hoonete puhul, sisaldab järgmiseid tegevusi:

  • soojuspumba siseosa paigaldamine (maksimaalne kõrgus 2,5 m),
  • soojuspumba välisosa paigaldamine maksimaalselt kuni 1,5 m kõrgusele maapinnast,
  • sise- ja välisosa ühendamine, kuni 5-meetriline ühendustoru ja elektrikaabel,
  • seadme välisosa seinakinnituse, vibratsioonikaitse, kummipukside paigaldustööd,
  • plastikust kate torudele ja juhtmetele (kuni 2 m), avakate ja kondensveevoolik,
  • ühe (kuni 50 cm paks) seina läbi puurimine, välja arvatud armeeritud betoon, maakivi, paas, punane tellis. Nende läbimine toimub lisatasu eest,
  • elektritoide,
  • seadme kasutusõpetus,
  • ehitusmaterjalid standardpaigalduse teostamiseks,
  • seadme kontrollimine.


Standardpaigalduse hind Tartus on 269 eurot.


Lisaks kuuluvad KliimaMarketi teenuste hulka kliimaseadmete remont Tartus ja õhksoojuspumba hooldus Tartus. Kliimaseadmete remont Tartus teostatakse väljakoolitatud spetsialistide poolt, kes oskavad lahenda suurimadki probleemid soojuspumpadega.


Üldiselt ei ole õhksoojuspumba hooldus Tartus vajalik teostada tihtipeale just ekspertide poolt. Hooldustööd on tehtavad igal ühel ise – oluline on puhastada seadme filtreid tolmust ja hoida soojuspumba välisosa puhas.


Õhksoojuspumbad Tartus, kliimaseadmete hooldus ja remont on teostatav KliimaMarketi poolt. Küsi pakkumist meilt.