Õhksoojuspumbad ehk kliimaseadmed ja õhk-vesi soojuspumbad – õhksoojuspumba hind

Õhksoojuspumbad on üha enam populaarsust koguvad kütteseadmed, mis sobivad erinevat tüüpi hoonetesse. Õhksoojuspumba paigaldamine ja soetamine võib esialgu tunduda kulukas väljaminek, kuid pikema aja peale tasub investeering ära, sest küttekulude pealt võib õhksoojuspumba kasutamisega säästa kuni 80%. Kui palju rohkem sooja saab võrreldes nt elektriradiaatoriga, näitab õhksoojuspumba puhul SCOP kasutegur ja põhikütte lahenduste puhul COP. Mida kõrgem number, seda efektiivsem lahendus.

Õhksoojuspump hind – millest see sõltub?


Õhksoojuspumpasid on mitut erinevat liiki – tavapärane õhk-õhk soojuspump, õhk-vesi soojuspump. Need jagunevad veel omakorda erinevateks lahendusteks. Õhk-õhk soojuspump võib olla kas ühe-või mitme siseosaga. Oluline on ka kasutamise eesmärk. Kütmiseks kasutatavad seadmed peavad sobima meie kliimasse ja töötama talvel ka -30 kraadise pakasega.


Hinna erinevus tuleneb juba soojuspumba liigist, võimsusest, kasutegurist, lisafunktsioonidest ja ka tootjast.


Õhksoojuspumba hind jääb vahemikku 400 kuni 2 400€. KliimaMarketi valikust leiab 400-500€ hinnavahemikust mitmeid õhk-õhk soojuspumpasid, mis sobivad umbes kuni 50-ruutmeetrilise hoone kütmiseks. Kallimad, üle 1 200€ maksvad õhksoojuspumbad suudavad üldjuhul kütta suuremaid hooneid (maksimum 220 ruutmeetrit) ning omavad palju rohkem lisafunktsioone, sh töötavad kallimad seadmed mitmeid kordi vaiksemalt ehk on müravabamad. Tippseadmetel puudub kasutajale märgatav sulatustsükkel. Seadme siseosa töötab pidevalt ja ei lülitu aeg-ajalt sulatusreziimile.


Õhksoojuspumpa ei tasu valida vaid hinna järgi – valida tuleb sobiv soojuspump vastavalt köetava hoone näitajatele: hoone soojapidavus, soojavajadus, planeering, teiste kütteallikate olemasolu jne. Õhksoojuspumba hind ei tohiks olla ostu puhul määrav, õigesti valitud seade on lühikese tasuvusajaga hea investeering. Õhksoojuspump on lisakütte-jahutuse seade.


Õhk-vesi soojuspump hind, paigaldus


Õhk-vesi soojuspump sobib hoonesse põhikütteks. Õhk-vesi soojuspump toodab soojusenergiat välisõhku salvestunud soojusenergiast, mis juhitakse vee kaudu hoonesse. Seda saab kasutada nii kütmiseks kui ka tarbevee soojendamiseks.


Seda tüüpi õhksoojuspumba hind on kõrgem kui õhk- õhk soojuspumpadel, KliimaMarket pakub hea kvaliteediga soodsaid õhk-vesi soojuspumpasid hinnaga 3 000 – 6 490€.


Õhk-vesi soojuspump hind sõltub:

  • seadme tootjast;
  • COP näitajast;
  • maksimaalse küttepinna suurusest (al u 90 m2);
  • lisafunktsioonidest;
  • energiaklassist;
  • boileri suurest/olemasolust.


Lisaks seadme maksumusele tuleb ka arvestada, et soojuspumba paigaldamine on lisakulu. Paigaldamise hind sõltub tööde mahust – keskmise paigalduse hinna määrab ekspert.


Õhksoojuspump hind, paigaldus – KliimaMarket pakub kvaliteetsete tootjate õhksoojuspumpasid ja professionaalset paigaldust. Võtke meiega ühendust ja leiame sobiva soojuspumba teie koju, kontorisse.