Õhksoojuspumba ja kliimaseadme hooldus

Igasugune seade vajab korrapärast hooldust. Korralik hooldamine tagab ka soojuspumpade ja teiste kliimaseadmete efektiivse töötamise ja pikaajalise vastupidavuse. Regulaarne õhksoojuspumba hooldus garanteerib soojuspumba efektiivsuse! Kõikide küttesüsteemide hooldus tuleb teostada enne ja pärast kütteperioodi algust.

Kliimaseadme hooldus kodus


Õhksoojuspumba hooldus hoiab soojuspumba töökorras. Seadme puhastust tuleb teostada enne ja pärast küttehooaja algust ning selle sees – väga hea on, kui hooldust tehakse iga kuu, kui õhksoojuspumpa kasutatakse regulaarselt.


Õhksoojuspumba hooldus on imelihtne, selle jaoks tuleb regulaarselt puhastada siseosa filtreid, kuhu ajapikku koguneb tolm ja mustus. Filtrid asuvad seadme sees, nende välja võtmiseks tuleb avada esiluuk, eemalda filtrid ja need puhastada. Sõltuvalt tolmu kogusest tuleb puhastamiseks kasutada kas tolmuimejat, tolmulappi või lausa voolavat vett. Oluline on, et pärast puhastamist tuleb kuivatada filtrid ja need tagasi asetada.


Õhksoojuspumba hooldus tuleb teostada ka selle välisosale. Sügisesel ajal võib soojuspumbale koguneda palju lehti ja oksi, mis takistavad seadme tööd. Tagamaks välisosa puhtuse tuleb regulaarselt kontrollida, kas midagi on sinna vahele jäänud ning need eemaldada.


Erinevate lehtede, okste jms kaitseks tasub soojuspumba välisosale paigalda vastav varikatus.


Talvel tuleb jälgida, et õhksoojuspumba alla ei tekiks suures koguses jääd. Soojuspumba hooldus näeb talvel ette suurema jää eemaldamist seadme alt. Samuti tasub tähelepanu pöörata ka lume kogusele seadmel. Puhastada tuleks ka õhksoojuspump suurest lumest, mis on kogunenud selle peale või ümber.


Õhksoojuspumba puhastus ja kliimaseadme hooldus on väga lihtne – kui kõiki nõuandeid järgitakse, siis ei tohiks soojuspumba töös eripäraseid muutusi tekkida. Kui aga soojuspump ei tööta tavapäraselt, teeb liigset müra või on lõpetanud üldse töötamise, siis tasub kutsuda ekspert. Küttesüsteemide hooldus, mis vajab suuremat sekkumist, teostatakse alati ekspertide poolt. KliimaMarketi eksperdid pakuvad küttesüsteemide hooldust. Õhksoojuspumba hooldus, hind sõltub seadme probleemi keerukusest ja orienteeruva hinna koostab ekspert probleemi kirjelduse põhjal.