Õhk-vesi-soojuspumpade võrdlus

Õhk-vesi-soojuspump on kütteseade, millega kütad keskkonna- ja energiasäästlikult. Tegemist on ideaalse põhiküttesüsteemiga, mis tagab ka suurema hoone aastaringse kütte.

Õhk-vesi-soojuspump kasutab kütteenergia tootmiseks välisõhku salvestunud soojusenergiat ja kannab seda siseruumides vee kaudu edasi. Õhksoojuspumbaga kütmine hoiab küttekulud madalana.


Millist õhk-vesi-soojuspumpa valida enda koju – pöörame tähelepanu kõige olulisematele aspektidele.


Õhk-vesi-soojuspumpade võrdlus – kuidas valida õige?


Erinevate õhk-vesi-soojuspumpade võrdlus aitab leida enda kodule sobiva soojuspumba. Meie koostatud õhk-vesi soojuspumpade võrdlus sisaldab erinevate seadme võimsuse, hinna, kasuteguri ja energiasäästlikkuse analüüsi.


Võimsus – seadme võimsus tuleb valida lähtuvalt köetava ruumi suurusest, soojustusest, kütte ja vee tarbijate hulgast. Õhk-vesi-soojuspumpade küttevõimsus algab umbes 3 kW ja ulatub kuni 9 kWni. 3 kW võimsusega seade sobib ideaalselt väiksema ruumi kütmiseks: kuni 90 ruutmeetrit, 9 kW aga suudab kütta kuni 300 ruutmeetrilist pinda.


Hind – seadme hinna kujundab eelkõige selle võimsus ja funktsioonid. Mida võimsam seade, seda kõrgema hinnaga. Õhk-vesi-soojuspumpade hinnad algavad umbes 3 200€ ja ulatuvad kuni 7 800€.


Kasutegur (ehk COP) – näitab, kui palju rohkem annab soojuspump kütteenergiat kui selle tootmiseks kulutab. Seadmete COP arv on umbes 3-5, mis tähendab, et 3-5 korda enam suudab soojuspump toota kütteenergiat, kui selleks kulutab.


Energiasäästlikkus – energiasäästlikkust saab hinnata energiamärgise kaudu. A-energiamärgis tähistab energiasäästlikkust, paremaks energiakulu hindamiseks lisatakse tähele järgi ka + märgiseid. Mida rohkem + märgiseid on, seda energiasäästlikuma seadmega on tegu. KliimaMarketi valikust leiab nii A+, A++ kui ka A+++ märgisega tooteid.


Maja kütmine õhk-vesi-soojuspumbaga on imelihtne ja säästlik.


Maaküte vs õhk-vesi küte


Õhk-vesi küte nagu ka maja kütmine maaküttega on ideaalsed põhiküttesüsteemid. Maja kütmine maasoojuspumbaga eeldab maakollektori paigaldamist, mis omakorda vajab suures ulatuses vaba maapinda hoone ümber.


Kui valida – õhk-vesi-soojuspump vs maaküte, siis kindlasti tuleb otsustada sõltuvalt vaba maapinna olemasolust. Maaküte eeldab 3,6 ruutmeetrit vaba maapinda 1-ruutmeetrilise pinna kütmiseks. Maja kütmine maasoojuspumbaga ei ole võimalik, kui vajalikus ulatuses maapinda ei ole hoone ümbruses.


Õhksoojuspumbaga kütmine säästab aega, raha kui ka loodust. Võta meiega ühendust!