Õhk-vesi küte – parim küttesüsteem majja!

Õhk-vesi küte põhineb õhk-vesi-soojuspumbal ja töötab sarnaselt nagu ka teised soojuspumbad. Õhk-vesi-soojuspump kogub välisõhku salvestunud soojusenergia, muudab selle kütteenergiaks ja kannab siseruumidesse laiali vee kaudu, milleks kasutatakse radiaatoreid (ehk õhk-vesi-soojuspump radiaatorid). Õhk-vesi küte tagab siseruumide kütte kui ka sooja tarbevee, mistõttu on see koos maaküttega üks parimaid põhikütteseadmeid.


Sarnaselt õhksoojuspumbale sõltub ka õhk-vesi-soojuspumba süsteemi võimsus välistemperatuurist. Erinevalt õhksoojuspumbast on võimalik õhk-vesi-soojuspumbaga jaotada kütteenergia ühtlasemalt suuremate ja liigendatud ruumide vahel ning toota ka sooja tarbevett.


Õhk-vesi küte hoiab küttekulud suhteliselt madalad – võrreldes elektriküttega saab õhk-vesi küttega hoida kokku kuni 70%. Reaalne energiakulu sõltub aga seadme võimusest ja kasutusharjumustest.


Õhk-vesi-soojuspump on sobilik küttesüsteem suurematesse elamutesse, büroohoonetesse, kuhu ei ole võimalik näiteks paigaldada maakütet. Õhk-vesi küte on mugav ja soodne – võta meiega ühendust ja uuri lähemalt.