Maakütte paigaldus – kuidas ja palju maksab?

Maasoojusega kodu soojaks! Maaküte kasutab maapinda salvestunud soojusenergiat, et kütta siseruumid ja soojendada tarbevett.

Soojuspumpade paigaldamine on üldjuhul lihtne ja kiiresti tehtav ekspertide poolt, siis maakütte paigaldus nõuab suuremaid ehituslikke ettevalmistusi ja keerulisemaid ehitustöid.


Maakütte paigaldus on tavaliselt teostatud sama ettevõtte poolt, kellelt on ka soojuspump soetatud. KliimaMarket pakub kvaliteetset maakütte paigaldust üle terve Eesti.


Maakütte paigaldus sõltub ehitustööde mahukusest ja seetõttu võib see võtta aega umbes 5 päeva.


Paigaldustööd sisaldavad järgmisi etappe:

  1. maakütte kollektori paigaldus (ehk maakütte toru paigaldus)
  2. Kollektori paigaldus võtab 1-3 päeva aega sõltuvalt toru kogupikkusest. 1-ruutmeetrilise pinna kütmiseks on vaja keskmiselt 3 meetrit maakollektorit. Maakütte toru paigaldus teostatakse umbes 1,2 meetri sügavusesse maapinda.
  3. Maakütte kollektori paigalduse hind sõltub kogupikkusest: 1 meetri hind on keskmiselt 3€.
  4. maasoojuspumba paigaldus ja ühendamine maakütte kollektoriga
  5. maakütte kollektori täitmine külmakandjaga ja ülejäänud küttesüsteemi täitmine soojakandjaga
  6. maasoojuspumba seadistamine ja süsteemi kontrollimine.


Maakütte paigaldus eeldab spetsiifilisi ettevalmistustöid. Enne maakütte paigaldust tuleb teostada mõõdistustööd, et määrata pinnase soojusjuhtivus ja niiskusesisaldus. Niiskusesisalduse põhjal on võimalik välja arvestada maakütte kollektori vajalik pikkus: mida niiskem on pinnas, seda lühem võib maakütte torustik olla.


Maakütte hind?


Maakütte paigalduse hind sõltub maasoojuspumba seadmest, hinnast ja paigaldustööde mahust. Keskmine maakütte paigalduse hind koos maasoojuspumbaga on 8 000-9 000 eurot, sellest 4 000-6 000 eurot on maasoojuspumba hind ja ülejäänud osa moodustavad paigaldustööd ja selleks vajalikud ehitusmaterjalid.


Seda, kui palju maksab maakütte paigaldus just sinu hoonet ja vaba maapinda arvestades, oskab öelda maakütte spetsialist, kes on tutvunud täpsemalt objekti andmetega. Teeme täpsema ülevaate, milline on maakütte hinnakiri koos seadme ja paigaldusega. Küsi pakkumist KliimaMarketist.