Kortermajade küttesüsteemid: õhksoojuspump ja kliimaseade korterisse

Õhksoojuspumbad on ideaalsed küttelahendused kortermajadele. Väiksema kortermaja küttesüsteemi saab ära lahendada õhk-vesi soojuspumba paigaldamisega ning üksiku korteri jaoks piisab ka traditsioonilisest õhk-õhk soojuspumbast.

Millist õhksoojuspumpa valida enda koju – alljärgnevalt anname ülevaate selles, kuidas valida õiget õhksoojuspumpa korterisse.


Õhksoojuspump korterisse – miks valida?


Õhksoojuspumba peamine eelis on mugavus, madalad küttekulud ja keskkonnasäästlikkus.

Õhksoojuspump korterisse viib senised küttekulud 70-80% madalamaks võrreldes elektriküttega.

Täpne küttekulude sääst sõltub kasutuses olevast kütteallikast ja selle elektritarbest.


Sobilik õhksoojuspump korterisse tuleb valida lähtuvalt korteri suurusest, planeeringust, hoone soojapidavusest. Samuti ei tasu unustada leibkonna suurust, millest sõltub suuresti tarbimisharjumused ja õhk-vesi soojuspumba puhul ka tarbevee kasutamise tihedus ja kogus ühe perioodi kohta.

Mida suurem on korter või väiksem selle soojapidavus, seda võimsamat õhksoojuspumpa on korterisse vaja. Kõige õigema valiku aitavad teha KliimaMarketi spetsialistid.


Nii õhk-vesi soojuspump kui ka õhk-õhk soojuspump kogub kütteenergia õhust ja kasutavad selleks sinna salvestunud soojusenergiat. Õhk-vesi soojuspump kasutab soojusenergia edasi kandmiseks vett ja seetõttu võimaldab õhk-vesi soojuspump korteris kütta nii siseruume kui ka soojendada tarbevett.


Õhk-õhk soojuspump korteris tagab aga hea sisekliima aastaringselt – kütab siseruumid ja vajadusel jahutab õhku suvisel perioodil. Konditsioneer korterisse on tagatud uuema õhksoojuspumba ostuga. Jahutusrežiim on olemas nii õhk-vesi kui ka õhk-õhk soojuspumpadel. Valides soojuspumba koos jahutusfunktsiooniga on optimaalne kliima ja konditsioneer korterisse tagatud!


Kortermajade küttesüsteemid on tihtipeale vananenud ja ebasobivad, uue ja tänapäevasema lahenduse aitavad valida küttesüsteemide eksperdid – võta meiega ühendust ja aitame leida parima lahenduse korteri või kortermaja kütmiseks. Vali koos meiega hea kliimaseade korterisse ja hoia küttekuludelt kaks või enam korda rohkem kokku!